Fas Büyülü Kraliyet Kentleri

   İletişime Geç!
   • Telefon:
   • -
   • -
   • -
   • -

   Hemen Rezervasyon Yapın

   Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

   Tarih
   Yetişkin
   Çocuk
   1.Çocuk
   2.Çocuk
   a
   Fas Büyülü Kraliyet Kentleri Hakkında Genel Bilgiler

   FAS

   BÜYÜLÜ KRALİYET KENTLERİ

   CASABLANCA (1) - MEKNES(2) – MARAKEŞ (2)’’

   KIŞ DÖNEMİ

   Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

   Yarım Pansiyon

   6 Gece 7 Gün

   (Casablanca gidiş / Casablanca dönüş)

   1. Gün: İSTANBUL – CASABLANCA

   İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile  buluşma. Pegasus Hava Yollarının PC 651 sefer sayılı uçuşu ile 20.15’de Casablanca’ya uçuş. Yerel saat ile 23:20’de varış ve Casablanca’ya hareket. Varışımızı ve pasaport işlemlerimizi takiben havalimanında yerel rehber ve tur aracımız ile  buluşacağız. Aracımızla Casablanca’da yer alan otelimize hareket edecek, otelimizde dinlenmek üzere odalarımıza yerleşeceğiz.Geceleme otelinizde.


   2. Gün: CASABLANCA / RABAT / MEKNES

   Sabah kahvaltısının ardından Casablanca şehir turu için otelden hareket ediyoruz.Düzenli koloniyal ana caddeleri ile Afrika’nın en büyük kentlerinden Beyaz Şehir Casablanca’yı Birleşmiş Milletler Meydanı ve V. Muhammed Bulvarı panoramik turu ile başlıyoruz. Ardından meşhur Hassan Camii’ni göreceğiz. 200 metreyi bulan dev minaresi ile Atlas Okyanusu üzerine inşa edilmiş anıtsal yapıyı fotoğraflayacak, Atlas Okyanusu sahilinde yer alan Corniche(Korniş)  kordon boyunda gezeceğiz. Öğleden sonra bir dönem Fas Sultanlığına başkentlik yapmış Meknez şehrine geçiyoruz. Güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği modern Fas Krallığının başkenti Rabat şehrini (25 Euro) gezebilirler. Buregreg nehrinin okyanusa dökülen geniş deltasında, Afrika kıtasından Endülüs İspanya’sına yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat, bir dönem korsanların hüküm sürdüğü bir kaleye dönüşmüştür. Fransız koloni döneminde tekrar başkent ilan edilmiş döneminin en modern binaları ile süslenmiştir. Başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya kalesi ile Fas Sultanlığını ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisidir. Turumuza bakanlıklar vb. önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesinden geçerek, V. Muhammed’in anıt mezarı ve Hassan kulesi ile Endülüs camii kalıntılarını gezeceğiz. Günün en keyifli anlarından biri, şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahvede vereceğimiz nane çayı molası sonrası Meknez’e hareket.  Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.Geceleme otelinizde.

    


   3. Gün: MEKNEZ / FEZ / MEKNES

   Sabah kahvaltısının ardından Meknez şehir turu için otelden hareket ediyoruz Fas tarihinin efsane sultanlarından Mulay Ismail tarafından önce ordugah ve saray olarak inşa edilmiş ardından 16. Yüzyılın yeni başkenti olarak imar edilmiş Meknez şehrinde serbest zaman. . Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Fez / Meknez Fez Medinasi / (50 Euro) turuna katılabilirler.Dünya üzerinde Doğu kültürünün en güzel şehir kapısı olarak bilinen (Bab) Mansur kapısı ve meydanını ziyaret edeceğiz ve İslam dünyasının bir dönem lider şehirlerinden, ilim merkezi kabul edilen günümüze neredeyse el değmeden ulaşmış tek arap ortaçağ kenti olan Fez şehrine gideceğiz. Endülüs’ün kutsal bilim merkezlerinden Fez şehrini gezmeye Borj tepesine çıkarak başlıyoruz. Fez şehrinin bölgeye yerleşen ilk Müslümanlar tarafından kuruluşunu dinliyor, bilgi alıyor, şehir manzarasını seyrediyoruz. Fez medinasında yapacağımız yürüyüş   ortaçağa yapacağımız bir zaman yolculuğuna dönüşecek. Gezimiz, Mellah Musevi Mahallesi ve Endülüs semti, Karavin Camii ve Medresesi, Neccarin Çeşmesi ve Attarin Medresesi ile devam ediyor.  Akşamüzeri  binlerce yıllık geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri, Fez çarşısı İstasyon görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otele transfer.Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.Geceleme otelinizde.

     


   4. Gün: MEKNES / MARAKEŞ

   Sabah kahvaltısının ardından Güneyin İncisi olarak bilinen Marakeş şehrine geçiyoruz. Öğleden sonra varacağımız Marakeş şehrinde dünyanın en egzotik yerlerinden kabul edilen Jma El Fna meydanı ve Marakeş tarihi medinasını keşfedeceğiz. Gerçek bir 1001 gece masalı sahnelenen bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma El Fena Meydanı ve hemen yanında yer alan dev bir labirente benzeyen çarşıları gezeceğiz.Akşam üzeri Marakeş’de otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiz.Chez Ali Berberi Gecesi Ekstra turu’na katılabilir.(55 Euro) (Akşam yemeğini de burada alacağız.) Tura katilmayan misafirlerimiz aksam yemeklerini otelde alabilirler. Geceleme otelinizde.

    


   5. Gün: MARAKEŞ

   Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Essaouira ve Argan şehir (55 Euro) turuna katılabilirler. Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidiyoruz. Marakeş’den uzaklaştıkça dünya üzerinde nadir bulunan Argan ağaçlarını görecek yol boyunca kurulan Argan yağı kooperatiflerini ziyaret edeceğiz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında, bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinası keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da avrupalı bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi).  Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.  Tur sonrası otele transfer.Akşam yemeği ve Geceleme otelinizde.


   6. Gün: MARAKEŞ-CASABLANCA-İSTANBUL

   Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Berberi köyleri ve Yves Saint Laurent bahçeleri ( 45 Euro) turuna katılabilirler. Urika Vadisi & Yves Snt Laurent Marakeş şehri ile Atlas dağları arasında sıkışıp kalmış ve yüzyıllardır zamanı durdurmayı başarmış bir vadi. Renklerin yarattığı karşıtlık, Atlas dağlarının yamaçlarına asılı duran berberi köyleri, sizi şaşırtacak. Berberi köyleri, geleneksel dükkânlar ve köy evlerini gezecek gezi boyunca fotoğraf çekmeye doyamayacağız. Öğleden sonra döneceğimiz şehir merkezinde Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgah olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan özel bahçeyi gezeceğiz. Günümüz yeniden Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ve SUK adı verilen şehrin kapalı çarşı gezisi sonrasında serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği satte Casablanca Havalimanına hareket. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 652 sayılı tarifeli seferi ile saat 00.20’da İstanbul'a hareket.


   7. Gün: CASABLANCA / ISTANBUL

   Yerel saat ile 07.00’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 


   Tur Hareket Detayları

   Kalkış Yerleri:
    Tur Hareket Tarihleri:
    05, 12 Nisan
    Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
    Kişi Başı
    Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
    05.04.20204* Otel649.00 €769.00 € 649.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
    2 - 12 Yaş 639.00 €
    -Taksitler »
    12.04.20204* Otel649.00 €769.00 € 649.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
    2 - 12 Yaş 639.00 €
    -Taksitler »

    Fiyata Dahil Olan Hizmetler

    • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Casablanca (CMN) -İstanbul (SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
    • Havalimanı vergileri
    • 4* otellerde 5 gece konaklamalar
    • 5 Sabah Kahvaltısı ve 5 Akşam Yemeği  dâhil
    • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
    • Tüm şehirlerarası transferler
    • Panoramik Casablanca – Meknes- Marakeş şehir turları
    • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

     

    Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

    • Şehir vergileri (10 Euro)
    • Özel Zorunlu Seyahat Sigortası (kişi başı15 Euro 65 yaş altı için)
    • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
    • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
    • Opsiyonel turlar
    • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
    Ek Bilgiler

    AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ !!!

    • BAŞKENT RABAT TURU
    • FEZ MEDINASI
    • ESSAOUIRA TURU
    • URİKA VADİSİ VE YSL BAHÇELERİ
    • CHEZ ALI GECESİ TOPLAM 235 EURO YERİNE 195 EURO !!!

    İptal Şartları

    Vize Bilgileri

    • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
    • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
    • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından TALYA TUR kesinlikle sorumlu değildir.
    • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
    • TALYA TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde TALYA TUR dan tazminat hakkı yoktur.

     

    Fas Büyülü Kraliyet Kentleri Hakkındaki görüşleriniz